Lewis Hamilton pobił rekord w Formule 1

Lewis Hamilton w sobotnich kwalifikacjach zdobył 65. pole postion. Jest z tego powodu niezwykle szczęśliwy, bo kierowca teamu Mercedesa wyrównał rekord Ayrtona Senny.
Po zakończeniu czasówki rodzina Senny wręczyła zawodnikowi kopie kasku legendarnego kierowcy. Aktualny wicelider był bardzo wzruszony otrzymanym prezentem. Podkreślił, że wie iż dla wielu fanów Senna był najlepszym zawodnikiem i dla niego również.

Przypomnijmy, że Lewis Hamilton rozpoczął karierę w Formule 1 od 2007 roku i w tym samym zdobył już pierwszy tytuł. Było to znakomite osiągnięcie, bo nikomu przed nim nie udało się sięgnąć po tytuł w roku debiutu. Był to pierwszy i ostatni tytuł zdobyty w teamie McLarena. W następnych latach kolejen tytuły padł łupem Sebastiana Vettela z którym Brytyjczyk nie potrafił nawiązać równorzędnej rywalizacji.

Dopiero po przejściu do konkurencyjnego zespołu Mercedesa Hamilton znowu pokazał się światu jako jeden z najlepszych kierowców. Zaczął seryjnie zdobywać pola position i wygrane wyścigi. W końcu udało mu się i wyrównał rekord legendarnego Brazylijczyka, który przypomnijmy zginął tragicznie na torze Imola we Włoszech w 1994 roku.
Do pokonania zostały jeszcze dwa osiągnięcia – i obydwa należą do niemieckiego kierowcy Michaela Schumachera, który na polu position stawał 68 razy. Licznik wygranych wyścigów jest bardziej wyśrubowany bo wynosi 91 zwycięstw, co przy liczbie 55 Hamiltona jest jak lot na księżyc.
Jednego możemy być pewni kontrakt z Mercedesem obowiązuje do 2018 roku. Do tego czasu może próbować zbliżyć się do jego rezultatu.

Leave a Reply