Jak dobierać stawki?

system bukmacherski

 

Istnieje kilka systemów stawkowania, które obok typów i zakładów value jest najważniejszym kryterium odpowiedzialnym za zysk z obstawiania zakładów. Skuteczne zarabianie na przewidywaniu wyników sportowych wymaga odpowiedniego stawkowania, aby zakłady value przyniosły określony profit i maksymalny dochód z gry.

W tym artykule opisze wam dwa główne i proste systemy stawkowania w inwestowaniu na zakładach bukmacherskich.

Płaska stawka

Najprostszy systemem stawkowania jest płaska stawka, która nie wymaga od gracza zbytniego wysiłku i dużego liczenia. System ten polega na obstawianiu typów za ściśle określoną wcześniej stawkę. Jednakże wymaga pewnej modyfikacji gdy chce obstawiać zdarzenia z różnych przedziałów kursowych.

Przykład użycia płaskiej stawki:

Dla kursów do 2.00
stawka 20j

Dla kursów 2.00-3.00
Stawka 16j

Dla kursów 3.00-5.00
Stawka 11j

Dla kursów 5.00-10.00
Stawka 6j

Dla kursów powyżej 10
Stawka 4j

Ciąg Fibonacciego

Drugim najczęściej stosowanym systemem stawkowania jest Ciąg Fibonacciego. Posiada on wiele zalet w stosunku do klasycznej progresji. Każdy następny poziom jest sumą dwóch poprzednich stawek, a nie dwukrotnością. Jedyną wadą systemu jest, że w jednym momencie powinniśmy mieć obstawiony i otwarty tylko jeden zakład bukmacherski. Wraz ze wzrostem stawki zwiększamy również prawdopodobieństwo trafienia kolejnego zakładu. Singiel lub zakład akumulowany powinien mieć kurs powyżej 3.00 i mniejszy niż 10. Oczywiście im wyższy kurs to możemy nieco modyfikować swój system i grać o trochę mniejszą stawkę niż suma dwóch poprzednich. Przy wysokim kursie aby odrobić stratę nie musimy znacząco zwiększać stawki aby być na plusie w systemie Fibonacciego. Wielu graczy stosuje zmodyfikowane wariacje Ciągu Fibonacciego o czym napisałem wcześniej.

Przykład Ciągu Fibonacciego

zakład, stawka
Zakład 1: 10j
zakład 2: 10j
zakład 3: 20j
zakład 4: 30j
zakład 5: 50j
zakład 6: 80j
zakład 7: 130j
zakład 8: 210j
koniec systemu.

Powinniśmy tak dobierać typy do systemu stawkowania Fibonacciego, aby nie przekraczać 8 poziomu.
Przy kursie 3.00 na ósmym poziomie zarobimy 630j. Od 1 poziomu do 8 wydaliśmy na system 540j. Gdy odejmiemy dwie sumy uzyskamy całościowo 90j zysku.

Leave a Reply