Korupcja w sporcie

Słyszeliście o korupcji w sporcie. Lista dziwnych meczy jest bardzo długa. Zaczynając od dziwnego meczu między Ajaxem a Olympique Lyon w półfinale Ligi Europejskiej.

więcej szczegółów na profilu https://www.facebook.com/MafiaBukmacherska/

 

Inny z ciekawych meczy to pojedynek między Barceloną B a Eldense, Polski zawodnik, który grał w tym meczu mówił, że pod ich autokar przyjechała mafia.

Wiecie dlaczego dotąd nie wprowadzono powtórek wideo w piłce nożnej? Odpowiedź jest prosta. Nie mogłoby dochodzić do tylu nieprawidłowości w spotkaniach meczowych.

 

Inne ciekawe mecze do których dochodziło do nieprawidłowości do Serie B w lidze włoskiej więcej przeczytacie na stronie: http://mafiabukmacherska.blogspot.nl/2016/06/korupcja-w-2-lidze-woskiej-pakiet-5.html Jest to udowodnione, a ich organizatorów ukarano.

 

Następnym nieprawidłowości które wykryto w piłce nożnej i przedstawiono zarzuty to trzecie liga w Hiszpanii, kwiecień 2016 -> http://mafiabukmacherska.blogspot.nl/2016/06/korupcja-w-hiszpanii.html

 

Może nie jest to klasyczna ustawka, ale jedna z legend kolarstwa górskiego została ukarana za doping i nieczystą rywalizację. Chodzi o Lance Armstrong, którego odebrano wszystkie tytuły mistrza.

 

Mecze ustawione określa się pojęciami fix, 10/10, pewniak, ustawka. W potocznym określeniem określa się jako valuebet. Wielu graczy nie wierzy w istnienie ustawek ponieważ twierdzą, że nie można sprzedać meczu bez ponoszenia konsekwencji i ewentualnej kary.  Częsciowo mają rację, bo cały przebieg meczu jest rejestrowany przez kamery oraz publiczność na stadionie, w hali oraz przed telewizorami. Udowadniamy, że tzw. fixy istnieją i nie jest to tylko wymysł płatnych typerów i graczy, którzy ponoszą klęskę w typowaniu wyniku i chcą zrzucić winę z siebie obarczają nieczysty przebieg meczu.

Kto jest winny za ustawianie meczu.

Chętnych do wpływu na wynik meczu może być kilka. W pierwszej kolejności sąto firmy bukmacherskie, którą chcąc zmaksymalizować swoje zyski wpływają na rozwój spotkania i generują niespodziewany wynik. Ustawić można nie tylko konkretny wynik, wygraną, remis czy porażkę konkretnej drużyny, ale także liczbę goli, kartek, fauli, spalonych, rzuty rożne i tak dalej. Nawet spowodować, że mecz zostanie przerwany i to się założyć.

Jaki jest powód ustawienia meczu?

Powodów ustawienia meczu może być kilka, ale najbardziej znaczącym są korzyści finansowe jakie z tego płyną. Innym powodem ustawki może być awans do wyższej ligi, do pucharów krajowych czy międzynarodowych (Liga Europy, Liga Mistrzów).

 

Przykłady wykrytych nieprawidłowości/

Druga liga włoska – serie B oraz trzecia liga hiszpańska. To są jedne z ostatnich wykrytych nieprawidłowości.