Zakłady Value

Typowanie i obstawianie zakładów bukmacherskich wymaga większej wiedzy matematycznej niż sportowej. Kurs jest bezpośrednim odzwierciedleniem prawdopodobieństwa szacowanego przez bukmachera. Jeśli kurs wynosi np. 1.25 to znaczy, że bukmacher szacuje go na mniej więcej 77%. Dlaczego nie na 80%? Brakujące 3% prawdopodobieństwa to marża firmy bukmacherskiej, która zarabia w ten sposób pieniądze. Bukmachera nie interesuje jaka drużyna wygra lub jakie zdarzenia zajdą. Firmy bukmacherskie zajmują się szacowaniem prawdopodobieństwa, wystawianiu kursu i dodaniu do niego marży. Tak działa branża hazardowa w sporcie od wielu lat. Opiera się na matematycznych wyliczeniach. W popularnych ligach w piłce nożnej jakimi są niemiecka Bundesliga, angielska Premier League, hiszpańska Laliga czy włoska Serie A na próżno szukać wartościowych i dobrych zakładów do zarabiania pieniędzy i ogrywaniu bukmachera.

Gdzie mogę znaleźć valuebety?

Najlepsze zakłady value zwane inaczej valuebetami od angielskiego słowa valuebet znajdziemy na zakładach na żywo (live) oraz niszowych ligach piłki nożnej. Tłumacząc dosłownie uzyskamy wyrażenie zakład wartościowy (bet – zakład, value -wartość).

valuebet

Przykłady zakładów i typów valuebet:

Piłka nożna: Między dwoma drużynami przyjmijmy, że gra Odds 2 z Blaugraną i kurs przedmeczowy na over 2.5 wynosi 1.55. Do przerwy nie strzelono żadnego gola. To jeśli w przerwie meczu obstawimy zakład over 2.5 po kursie 3.20 to będzie to zakład value z oczekiwaną wartością dodatnią.

Dlaczego?

Różnica między kursem wystawionym przed meczem, a w trakcie spotkania wynosi 33,25%. Jesteśmy w tym momencie na plusie aż 33,25%. To jest bardzo duża różnica.

Jak to wyliczyłem? Przekształciłem kurs 1.55 na prawdopodobieństwo.

1.55 = 64.5%

3.20 = 31.25%

64.5% – 31.25% = 33.25%

 

Wiem, że nie wszystkie użyte w tym artykule pojęcia i zwroty mogą być dla was zrozumiałe i odsyłam do tego artykułu: Podstawowe pojęcia

 

 

Leave a Reply