System gry Fibonacciego

Progresja nie jest częstym systemem gry wykorzystywanym przy typowaniu zakładów bukmacherskich, ale niektórzy gracze uważają, że może przynieść duże zyski.

Sprawdziliśmy system Fibonacciego czy jest warty ryzyka.

Strategia gry Fibonacciego dla piłki nożnej jest bardzo prosta. Obstawić remis, a jeśli przegrasz postaw następny remis. Powtarzaj ten cykl do czasu aż wygrasz.

W tym systemie istnieją dwie ważne zasady:

  1. Typuj tylko kursy większe niż 2.70
  2. Zwiększaj stawki zakładów zgodnie z Ciągiem Fibonacciego 1,1,2,3,5,8,13,21,34 itd.

System oparty jest na teorii, że bukmacherom trudno jest przewidzieć wynik remisowy i im dłużej grasz i zwiększasz swoją stawkę, to każda wygrana wyrówna i przekroczy twoje straty z poprzednich zakładów.

Strategia Fibonacciego w praktyce

Patrząc na dane z wielu lig świata, remis pada dosyć często, bo prawdopodobieństwo jego trafienia wynosi od 25% do nawet 40%. Wychodzi z tego prosty wniosek, przeciętnie co czwarty zagrany zakład powinien być wygrany.

Bardzo łatwo policzyć, że jeśli co czwarty zakład byłby wygrany, to przy średnim kursie wynoszącym 3.20. Otrzymamy 3.20 * 3 = 9.60. Teraz odejmijmy poprzednie stawki czyli 1+1+2 = 4 czyli na czysto zarobimy 5.60. Po obstawieniu 500 meczy i pomnożeniu przez 5.60 zarobimy 2600zł i to po zainwestowaniu tylko jednej złotówki.

Taktyka gry i ograniczenia

Istnieje wiele ograniczeń tej metody gry, która uniemożliwia zarabianie pieniędzy. Gdy zaczynamy system, nie ma możliwości podniesienia stawki do następnego poziomu. Granie Ciągiem Fibonacciego równocześnie kilka osobnych pojedynczych systemów może być problematyczne. Można rozważyć zastosowanie tej strategii dla konkretnych zespołów i typować, że w kolejnych meczach będą remisować.

Metoda ta może powodować straty w kapitale na grę, jeśli trafią się serie bez remisu. W historii istnieje wiele drużyn, które potrafią nie remisować przez 20 kolejnych spotkań. Dotyczy to zwłaszcza drużyn najlepszych w czołowych lig świata oraz najgorszych, które mogą seryjnie przegrywać mecze bez zwycięstwa i remisu.

Sekwencje w grze Fibonacciego wzrastają wykładniczo i po 20 meczach niezremisowanych stawka jest bardzo duża po wynosiłaby prawie 30 tysięcy, jeśli zaczęlibyśmy od złotówki. Jest to olbrzymia kwota jak na system, ale zwiększone stawki umożliwiają też imponujące wygrane i zyski.

Podsumowanie:

Strategia gry Fibonacciego jest rozumiana jako gra matematyczna. Podobnie zresztą jak przy innych systemach bukmacherskich jakich jak system Labouchere. To jest dobry pomysł jeśli posiadamy nieograniczony kapitał i nieograniczone limity.

Jak na powyższym przykładzie na 21 pozomie gracz musiałby postawić 30 tys. złotych, aby móc zarobić 17tys zł. Jeśli nie posiadałby takiej kwoty, to musiałby pogodzić się z porażką i zakończyć system ze sporym deficytem.

Ponieważ bardzo łatwo osiągnąć limit czy to ze strony gracza (brak kapitału) lub ze strony bukmachera, który nie pozwoli postawić więcej pieniędzy na zakłady. System Fibonacciego nie może trwać wiecznie i nie jest to opłacalny długoterminowy sposób na ogranie bukmachera.

Leave a Reply