Strategie gry w piłce nożnej

Zakłady bukmacherskie można typować na dwa sposoby: aby wygrać i dla zabawy.

Niezależnie do jakiej grupy typerów należysz, to ostatecznym twoim celem jest pokonanie bukmachera. Choć sport i piłka nożna jest bardzo nieprzewidywalna, to można uwzględnić pewne czynniki, które zwiększą twoją szansę.

Pierwsza zasada jest bardzo jasna, musisz wiedzieć co i jak postawić. Zawsze bierz pod uwagę następujące punkty:

Forma drużyny:

Zawsze sprawdzaj formę drużyny oraz ostatnie wyniki zespołu. Jeśli są dostępne, to zapoznać się, ze wszystkimi informacjami przedmeczowymi. Sprawdź czy wszyscy zawodnicy będą grać i czy ktoś nie zmaga się z kontuzją.

Statystyki gry w u siebie i na wyjeździe:

To bardzo ważne, sprawdź jak zespół gra u siebie i jak na wyjeździe. Często dobra gra na własnym stadionie nie przekłada się wyniki zespołu osiągane na obcym stadionie.

Bezpośrednia konfrontacja – Head to head – H2H

Sprawdź historyczne wyniki między dwoma drużynami. To bardzo ważne, aby zobaczyć jak prezentują się i jakie wyniki osiągają w bezpośrednim starciu. Często powtarza się ten sam scenariusz i określony faworyt wygrywa mecz. Z drugiej strony powinniśmy też trochę patrzyć na nią z przymrużeniem oka – zwłaszcza jeśli dotyczy średniaków. To, że jakaś drużyna nie wygrywa z jakąś inna na wyjeździe nie znaczy, że teraz nie złamie tej passy.

Informacje od klubów

Zawsze sprawdzaj czy nie ma urazów i zawieszeń (np. za żółte kartki). Ważne jest, któzy gracze nie będą grali. Sprawdź zawodników, którzy będą grali w miejsce piłkarzy kontuzjowanych.

Motywacja

Sprawdź jaką motywację mają drużyny, aby wygrać mecz. Czy naprawdę potrzebują punkty i są zainteresowani zwycięstwem meczu.

Harmonogram gry

Sprawdź grafik gry zespołów i czy zawodnicy, aby nie są przemęczeni. Niezależnie od tego sprawdź czy ostatni mecz ich nie zdemotywował i czy aby następny mecz nie ejst ważniejszy od obecnego.

Niezależnie od powyższych wskazówek zawsze trzymaj się obowiązujących reguł w zakładach bukmacherskich:

 • Stawiaj tylko tyle na ile możesz sobie pozwolić,
 • Zdefiniuj swój system stawki i zawsze się go trzymaj,
 • Nie stawiaj na drużyny, dyscypliny oraz ligi o których nic nie wiesz
 • Nie bądź zbyt pewny. Piłka nożna i sport są nieprzewidywalne,
 • Stawiaj tylko mecze ligowe, ponieważ dla drużyn najważniejsze są występy w lidze. Wszelkie puchary i mecze towarzyskie są mniej ważne,
 • Nie zakładaj się na początku sezonu. To ważne, aby sprawdzić jaka jest forma zespołu.
 • Twoje decyzje i analizy są ważniejsze niż innych osób i typerów. Trzymaj się tego i nie pozwól aby inni mieli wpływ na to co i jak postawisz,
 • Ucz się na swoich błędach i doświadczeniu,
 • Wyszukuj najlepsze kursy u bukmacherów. To pozwoli Ci maksymalizować zysk z zakładów bukmacherskich, zwłaszcza jeśli postawisz kilka zakładów lub akumulatorów,
 • Zakładaj się tylko jeśli kursy cie satysfakcjonują,
 • Zawodowi gracze prowadzą spis wszystkich swoich zakładów w celu przeanalizowania wszystkich wygranych i przegranych zakładów. Pozwoli to skutecznie przeanalizować zwłaszcza przegrane zakłady,
 • Nie obstawiaj w celu odegrania się. Pogódź się z porażką i przystąp do gry w dniu następnym,
 • Najważniejsza zasada, polega na zachowaniu spokoju i ostrożności zwłaszcza po wielkiej wygranej lub przegranej. Jeśli przegrałeś dużo nie staraj się odrobić straty za wszelką cenę. Z kolei duża wygrana nie powinna cie skłonić do częstszego obstawiania i zbyt pochopnego, co może ostatecznie doprowadzić do strat.

 

Leave a Reply