Jak grać, aby wygrać – ogrywanie bukmachera

Jak grać, aby wygrać? To pytanie zadaje sobie każdego dnia wielu początkujących typerów. Przedstawie wam garść porad, które powinien wziąć sobie do serca każdy kto chce osiągnąć sukces lub co najmniej nie stracić swoich oszczędności.

Wyznacz ze swoich oszczędności budżet jaki przeznaczysz na zakłady bukmacherskie. Szczerze nie radzę przeznaczać na typowanie więcej niż 5-10% ze swoich wszystkich pieniędzy.  Reszty pieniędzy nie przeznaczaj na inwestowanie w zakłady. Nawet w celu odegrania się. Nie warto. Lepiej wcześniej przeanalizuj wszystkie swoje błędy, które doprowadziły do porażki.

Błędy graczy

Najczęstszymi błędami początkujących graczy, jak i wieloletnich graczy, którzy nie odnieśli sukcesu w bukmacherce jest brak systemu bukmacherskiego. Nawet jeśli go mają, to nie stosują rygorystycznie i często odstępują od jego stosowania.

Drugim czynnikiem jaki wpływa na ciągłe przegrywanie jest typowanie nieopłacalnych zakładów, które nie są valuebetami. Tylko obstawianie typów, które mają przeszacowane kursy w stosunku do swojego prawdopodobieństwa może przynieść zysk i nie pozwoli przegrać depozytu wpłaconego do bukmachera.

Niskie kursy

Trzecim czynnikiem jest granie zbyt niskich kursów. Granie niskich kursów wymaga bardzo wysokiej skuteczności rzędu 80%, tylko wtedy można uzyskać zadowalający dodatni yield.

Czwartym czynnikiem jest granie zbyt wysokim kursów – powyżej 20. Naprawdę nie warto. Lepiej skupić się na przedziale 2.30 do 5.00. Tutaj można zyskać bardzo wiele. Statystyki serwisu blogabet.com pokazują, że największa wartość yieldu osiągają gracze typujący typy pojedyncze i zakłady akumulacyjne z przedziału 2.00 do 10. Typerzy, którzy próbują grać single oraz ako złożone z kursów do 2.00 raczej oscylują w granicach 0% lub są na minusie. Typy w kursami z przedziału 2.00 do 10 pozwalają uzyskać yield od 20% do 100%. Tak, to nie żart. Kto nie wierzy, niech poszuka w serwisie blogabet.com graczy z dwucyfrowym yieldem i co najmniej po obstawieniu 100 typów. Można spojrzeć w menu statistics gracza z takim profilem i zobaczyć w jakich pułapach kursów osiąga największy zysk.

Tutaj podaje przykłady graczy z dobrym yieldem i wysokimi kursami (źródło: blogabet.com = monitoring i prawdziwe typy, statystyki od darmowych typerów)

Typer nr 1:

yield1

Przedział kursów:

1.01-1.49: yield -26%, 2 typy, skuteczność 50%

1.50-1.99: yield +2%, 121 typów, skuteczność 50%

2.00-2.99: yield +30%, 77 typów, skuteczność 49%

3.00-3.99: yield +59%, 12 typów, skuteczność 42%

5+: yield +400%, 10 typów, skuteczność 100%

Typer nr: 2

yield5

Przedział kursów:

1.50-1.99: -50% yield, 7 typów, skuteczność 29%,

2.00-2.99: +8% yield, 53 typy, skuteczność 43%,

3.00-3.99: +97% yield, 33 typy, skuteczność 55%,

5+: +505% yield, 1 typ, skuteczność 100%.

Mógłbym szukać więcej przykładów i wkleić z analizą kursów, ale co to zmieni? Dogmat głoszony przez strony z linkami afiliacyjnymi, że niskie kursy = większe prawdopodobieństwo = zysk jest zwykłym kłamstwem i oszukiwaniem graczy. Na to jeden cel, żeby typerzy przegrywali pieniądze, a właściciele linków afiliacyjnych dostawali jak największe pieniądze od bukmacherów za polecenie, rejestrację i przegrane zakłady bukmacherskie.

Podsumowanie:

Podsumujmy: Wysokie kursy zakładów pojedynczych, zakłady ako z 2-4 zdarzeniami (z wysokimi kursami), typowanie i obstawianie valuebetów oraz granie systemem bukmacherskim to jedyna skuteczna metoda na ogranie bukmachera. Zawsze zwracajcie uwagę na yield, to jest najważniejsze.

Skuteczność, a yield:

Skuteczność ma znaczenie drugorzędne i jest mniej istotna. Najważniejszy w obstawianiu zakładów jest Yield. Można mieć yield +40% i skuteczność na poziomie 20% wygranych zakładów. Yield powstaje przez granie wysokich kursów. Nie warto mieć skuteczności na poziomie 80% na niskich kursach i yieldem +2%, bo wtedy będziemy zarabiać zbyt wolno i nie osiągniemy yieldu na poziomie +40%. Gra będzie męcząca i frustrująca. Zbyt niski yield lub w okolicach zera w dłuższym okresie i na większej liczbie typów może przekształcić się na wartość minusową. Yield na minusie nie przynosi zysków, tylko stratę pieniędzy.

System bukmacherski, a wygrane u bukmachera

Taśma bukmacherska

Ze swojej strony polecam granie sprawdzonymi systemami. Istnieje kilka prostych tricków, które pozwolą nam na przechytrzenie bukmachera. Taśmy mają sens, ale z ograniczoną liczbą typów – granie 40 meczy na jednym kuponie jest bez sensu, bo jak byśmy nie stawali na głowie to i tak któryś z zakładów nam nie wejdzie. Polecam granie taśmami, ale to max 6-10 meczy na kuponie. Na taśmie muszą być typy pewne np. takie jak:

  • over 1.5 gdzie w danej lidze strzela się średnio 2 lub więcej goli na mecz.
  • silny faworyt meczu, ale tylko gdy gra u siebie (wyjazdów nie wrzucamy na taśmę)
  • strzelona bramka do przerwy (over 0.5 do przerwy), w przypadku drużyn które strzelają dużo bramek, ale nie mogą być to dwie najsilniejsze drużyny w lidze, bo wtedy jest ryzyko że mecz zakończy się wynikiem 0:0
  • wybrana drużyna strzeli bramkę (faworyt meczu strzeli bramkę)
  • mocny faworyt spotkania wygra pierwszą połowę meczu

W ten sposób z niskich kursów wynoszących 1.15-1.4 wyjdzie nam kurs ponad 5 i więcej, który będzie miał duże prawdopodobieństwo na wejście.

Zakład systemowy, zakład maxikombi

Innym sposobem na ogranie bukmachera jest wybieranie typów z kursami 1.8 i wyższymi do grania systemowego w blokach albo tworzenie bloków z kilku pewniaków (1.10-1.40), który da nam kurs 1.80 i wyższy

Na przykład:

GRUPA A
Mecz 1, Typ – Kurs 1.10
Mecz 2, Typ – Kurs 1.25
Mecz 3, Typ – Kurs 1.40
Mecz 4, Typ – Kurs 1.15

GRUPA B
Mecz 5, Typ – Kurs 1.35
Mecz 6, Typ – Kurs 1.25
Mecz 7, Typ – Kurs 1.40

Grupa C
Mecz 8, Typ – Kurs 1.20
Mecz 9, Typ – Kurs 1.20
Mecz 10, Typ – Kurs 1.22
Mecz 11, Typ – Kurs 1.25

Grupa D
Mecz 12, Typ – Kurs 1.50
Mecz 13, Typ – Kurs 1.40
Mecz 14, Typ – Kurs 1.20

GRUPA A – Kurs łączny 2.21
GRUPA B – Kurs łączny 2.36
GRUPA C – Kurs łączny 2.20
GRUPA D – Kurs łączny 2.52

Mając cztery grupy możemy zagrać zakład system 2 z 4, w którym przy trafionych dwóch grupach daje nam już pewną wygraną.

Nic nie stoi ma przeszkodzie, abyśmy mogli zrobić 10 grup i zagrać to systemem np. 5 z 10, który przy 5 trafionych grupach daje nam już wygraną, a przy każdej następnej trafionej powiększa nam ją. Możemy również dodać stawkę dla wygranej np. 9 z 10 lub 10 z 10, wtedy będzie mieli jeszcze dużo większą wygraną gdy trafimy wszystkie grupy.

Selekcjonowanie typów i łączenie ich w grupy w ramach zakładów systemowych uważam za skuteczną metodę w ogrywaniu w bukmachera, gdyż wygrywamy nawet jeśli nie trafimy jakiegoś pewniaka.

Leave a Reply