Trafne typy bukmacherskie czy progresja

W tym artykule porównamy czy bardzie opłaca się grać trafne typy bukmacherskie czy systemem na progresje.

Głównym założeniem jest czy mamy wystarczająco środków, cierpliwości i czy potrafimy zapanować nad emocjami w przypadku gry opierającej się o progresję. To jest bardzo ważne. Ponieważ grając progresją wiele czynników jest poza nami i nie mamy na ich wpływu. Oczywiście te założenie dotyczy tylko klasycznej progresji gdy opieramy się metodą chybił-trafił i nie zwracamy szczególnej uwagi na dobór typów i zdarzeń do progresji.

Możemy także stosować w zakładach sportowych tzw. progresję rozszerzoną, którą będziemy opierać się na typach posiadających wartość dodaną albo jak to się to określa w środowisku bukmacherskim są to typy określane mianem valuebety. Nie jest to magia ponieważ valuebety posiadają wyższy kurs niż wynika, to z określonego prawdopodobieństwa przez bukmacherów oraz rynek, który reguluje wysokość kursów na zakłady sportowe. Przewartościowanie takich zakładów wynika z wielu czynników:

  • Jednym z nich jest brak zainteresowania rynku danym zakładem. Jest to bardzo często występujący czynnik na rynkach niszowych i mało popularnych oraz dyscyplinach sportowych. Wtedy nawet w przypadku nie właściwego kursu nie ma zainteresowania nim i gracze nie mają wpływu na wysokość danego zdarzenia z powodu nikłego zainteresowania nim.
  • Następnym czynnikiem są nieprawdziwe informacje odnośnie danego zdarzenia. Czasem wynika to głupoty graczy, którzy rozprzestrzeniają ją na forach, w sieci społecznościowej i innych mediach. Wtedy następuje tzw. pęd i obstawianie zakładu i zbicie kursu, które nie wynika z realnych przesłanek i prawdopodobieństwa trafienia określonego typu. Następuje wzrost kursu w drugim zdarzeniu tego samego zakładu przy zachowaniu tego samego prawdopodobieństwa. Wtedy możemy określić taki typ jako valuebet i tzw. trafny typ bukmacherski
  • Dosyć ważnym czynnikiem na powstanie typu valuebeta jest zachłanność i chciwość bukmachera, który przesuwa i zwiększa wielkość fikcyjnej marży w stronę zwycięskiego zakładu. Wtedy powstaje niedowartościowanie i zdjęcie marży z zakładu, który potencjalnie nie ma prawa wygrać. W ten sposób otrzymujemy zakłady typu Barcelona 1.05 przy 85% prawdopodobieństwem. Wyniku prostego działa 1.05 * 0,85 (85%) otrzymujemy 0,89 do którego brakuje 0,11 dla uzyskania uczciwego kursu 1.00 czyli 100% wypłacalności bukmachera. Nawet jeśli trafimy taki typ bukmacherski, to będzie stratni o te owe 0,11, które wynosi 11% na minusie.
  • Ostatnim i myślę dosyć ważny powodem do powstania typów valuebety jest też chciwość i głupota samych graczy, którzy zrzucają kurs bukmacherski i obstawiają go poniżej jego opłacalności. Czyli nawet jeśli wygramy, to tak naprawdę przegraliśmy. Wiem, że wymaga to myślenia bardziej abstrakcyjnego niż humanistycznego . Z tego powodu bukmacherzy najlepiej widzą graczy, którzy w szkole czy na studiach byli na bakier z matematyką i metodami statystycznymi. Oni nie potrafią prawidłowo określić wartości i wysokości prawidłowego i uczciwego kursu. Firmy bukmacherskie najbardziej widzą i lubią takich graczy. Nigdy ich nie limitują, a nawet hojnie dają im dodatkowe bonusy z absurdalnymi dodatkowymi warunkami obrotu, aby móc taki prezent wypłacić. Na koniec przegrywają i nie wypłacają swojego depozytu.

Według mnie najbardziej wartościowym systemem jest gra na trafne typy bukmacherskie niż progresja. Ten drugi system wymaga stalowych nerwów oraz tak naprawdę szczęścia w grze. To jest dobry sposób dla hazardzistów, którzy nie myślą o wypłacaniu pieniędzy tylko o grze samej w sobie dla emocji. Grając progresją nie można wyjść na plus w głupim okresie czasu. Jest to w natury nie możliwe. W progresji może 10 razy po rząd wypaść parzyste lub nieparzyste. Tak samo jest w sporcie drużyna i zespoły mogą nie remisować przez 20 kolejnych meczy i tego nie przeskoczymy.

Natomiast typy z dodatnim yield i jak to określamy w tym artykule valuebety są na wyciągnięcie ręki i dostępne od zaraz. Nie jest możliwe, aby na 10 typowanych meczy w żadnym nie padła bramka do przerwy. A to jest dobry sposób na grę. Również typowanie dwóch bramek do przerwy jest niezłym sposobem na zarabianie pieniędzy. Można także typować zdarzenia przeciwne gdy padło już kilka bramek do przerwy i zostało jeszcze jakieś 20 minut to możemy pokusić się o grę poniżej np. 4 czy 5 bramek do przerwy. Wtedy na taki zakład przy strzelonych już 3 lub 4 bramkach będzie bardzo wysoki kurs. Często wyższy niż 5.00 Możemy również spróbować gry, że nie będzie już bramek do końca meczu. Takie zakłady przyniosą profit jeśli będzie grać tym systemem cały czas.

Artykuł uzupełniający: trafne typy bukmacherskie

Leave a Reply