Alvaro Morata w Manchesterze United?

Głośno zrobiło się na Wyspach Brytyjskich z powodu ewentualnego przejścia Alvaro Moraty do klubu Premier League. Miałby odejść z La Ligi i najlepszej drużyny zakończonego sezonu piłkarskiego 2016/2017. Głośno zrobiło się w mediach społecznościowych i na instagramie Realu Madryt.

Według naszych informacji ma zostać sprzedany za ponad 70 mln euro. Kwota byłaby rekordowa nawet jak na hiszpańską ligę. Dodatkowego argumentu dodał “like” dodany przez samego zainteresowane, co dodatkowo pogrzało i tak już gorąco atmosferę. Potwierdzenie oficjalne ma być przekazane w następnym tygodniu.

Alvaro Morata urodził się w 1992 roku i występuje na pozycji napastnika. W barwach Realu rozegrał łącznie 146 spotkań i strzelił 70 goli. Wliczając to klub szkoleniowy Real Madryt B oraz właściwy klub Real Madryt w lata 2011-2014 oraz 2016. W 2014-2016 grał dla lidera włoskiego Serie A – Juventusu Turyn, gdzie zagrał w 63 meczach i strzelił 15 bramek.

Zakup nowego napastnika może być znaczącym wzmocnieniem dla Manchesteru United, który zmaga się z brakami kadrowymi. Z klubu odejdzie prawdopodobnie kończący w tym roku 36 lat Zlatan Ibrahimovic.

Leave a Reply