Zawodniczki, które mogą wygrać Roland Garros 2017

Svetlana Kuznetsovakuzntesova

Zajmuje obecnie 9 pozycję w rankingu WTA. Wygrała French Open w 20909 rku. Posiada bardzo mocny serwis. Uczestniczyła w finale w turnieju Indiana Welld i pokazała w ostatnich miesiącach, że może pokonać każdą tenisistkę na nawierzchni ceglanej.

Elina Svetolina

W turnieju w Rzymie pokonała czeską zawodniczkę Karolinę Pliskovą, hiszpankę Garbinę Muguruzę oraz Simonę Halep. Rosjanka jest młodą 22-letnią tenisistką i zajmuje teraz 6 miejsce w rankingu WTA. Zdobywa w tym roku aż cztery tytułu turniejowe. Może w tym roku sprawić wielką niespodziankę i wygrać prestiżowy turniej wielkoszlemowy w Roland Garros.

svitolina

Karolina Pliskova

Wielka faworytka turnieju we Francji. Wygranie i pokonanie przeciwniczek pomogłoby jej w zdobycia pierwszego miejsca w rankingu WTA. Jej atutami jest mocna defensywa i kończące uderzenia w linie kortu. Prawdopodobnie, nie wygra turnieju, bo jej styl gry bardziej pasuje na nawierzchnię trawiastą.

Wydaje się, że nie będzie wielkim zagrożeniem i nie zdobędzie tytułu wielkoszlemowego w Roland Garros. Miała fatalny początek sezonu, ale dobrze wypadła w turnieju w Rzymie, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Jeśli będzie posiada dobry serwis być może dotrze daleko i nie odpadnie w pierwszej rundzie.pliskova

Simona Halep

Zajmuje 5. miejsce w rankingu WTA. Ma ofensywny i agresywny styl gry. Wygrała turniej w Hiszpanii – WTA Madrid i była w finale w Rzymie. Może uda się w końcu wygrać pierwszy turniej wielkoszlemowy. Trzy lata temu przegrała z Marią Sharapovą gdzie była w finale. Była wtedy drugą rakietą w rankingu WTA.

halep

 

 

Leave a Reply