Zakłady na żywo – system

Doświadczeni gracze, którzy chcą zarabiać na obstawianiu stosują zaawansowany system bukmacherski. Oni poważnie traktują rozrywkę i hazard. Istnieje wiele systemów bukmacherskich na zakłady na żywo i jedyne co je dzieli, to skuteczność. Jeśli chcemy odnieść sukces, to musi poważnie traktować zarządzanie kapitałem do gry. Bez tego nasza szansa na ogranie bukmachera jest bardzo znikoma.

Nie istnieje najlepszy system na zakłady live

Większość typerów bukmacherskich wierzy, że ich system na zakłady live jest najlepszy. Z biegiem czasu system zawodzi i kapitał na grę zostaje uszczuplony.

Ale można ograniczyć ryzyko przegrania biorąc pod uwagę kilka istotnych czynników.

Musisz ograniczyć strategię grania za wszelką cenę na progresję. Ten system nie będzie skuteczny. Jeśli będzie stale podnosił stawkę i przegrywał, to twój kapitał na grę szybko zniknie. Powodem dla którego progresja nie zadziała są systemy bezpieczeństwa stosowane przed bukmacherów. Twój limit szybko osiągnie maksymalny poziom i uniemożliwi Ci postawienie więcej pieniędzy w celu odegrania się.

Progresja jest najbardziej nieprofesjonalnych systemem gry w zakładach bukmacherskich.

Arbitraż metodą na pokonanie bukmachera

Niektórzy typerzy uważają, że arbitraż jest skuteczną metodą na zarabianie na zakładach. Wyjaśnię Ci dlaczego też powinieneś unikać tej metody. Większość graczy zamiast maksymalizować zysk woli minimalizować ryzyko, a to jest błędne przekonanie. Arbitraż nie jest system zakładów na żywo, bo musi zajść odpowiedni zwrot zdarzeń, aby kursy stały się przeciwstawne.. W każdym zdarzeniu kurs musi być większy niż 2.00, aby osiągnąć zysk niezależnie od końcowego wyniku meczu. Arbitraż wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w analizowanie rynku oraz psychologii graczy.Strategia arbitrażu wymaga postawienia zakładu przeciwnego w przypadku zmiany wyniku meczu – jeśli gospodarze strzelą gola musisz postawić na gości. Jeśli padnie bramka, to musisz postawić zakład unde0, w przypadku braku strzelonych bramek musisz postawić na over itp. Arbitraż nie jest dobrą metodą na zarobienie dużej ilości pieniędzy w jeden dzień, to maksymalne zarobek od kwoty postawionych pieniędzy będzie wynosił między 5% a 10%.

Strategie zakładów na żywo

Typowanie łącznej sumy goli, żółtych kartek czy rzutów rożnych jest bardzo ryzykowne i wymaga dużo szczęścia. Większość artykułów odnośnie gry na zakładach live odradza taką grę i nakazuje, aby grać małymi kwotami na tych rynkach i grać wyłącznie dla zabawy. Standardowa linia na zakład powyżej i poniżej sumy goli wynosi 2.5 i jest ona stała dla większość lig w piłce nożnej. Istnieją małe odstępstwa od tej reguły i czasem linia jest wystawiona jest 1.5 lub 3.5 jako ta standardowa z ryzykiem 50/50 procent.

Zakłady na żywo na rynki powyżej i poniżej są przeznaczone są dla ryzykownych typerów, którzy będą grać przeciwstawne zdarzenia w przypadku strzelenia i nie strzelenia gola. Taki zakład można grać tylko z kursem powyżej 2.

Zaletą tego systemu gry i obstawiania jest brak konieczności posiadania odpowiedniej wiedzy odnośnie zespołów grających w typowanym meczu. Nie ma w nim ryzyka, bo gramy praktycznie surebety. Jeśli chcemy mieć pełną kontrolę nad typowanym zakładem, to musimy oglądać transmisję meczu na żywo oraz śledzić ważne informacje odnośnie meczu i zapoznać się z nimi jeszcze przed rozpoczęciem się spotkania.

Jak pisałem wcześniej zakłady na sumę kartek i rzutów rożnych są bardzo spekulacyjne. Aby osiągnąć w nich przewagę należy oglądać mecz i obserwować czy gracze są agresywni i bardzo zdeterminowani, aby za wszelką cenę bronić własnej bramki i sami zdobyć goli w konfrontacji z rywalem. Jeśli w meczu mają miejsce brutalne faule, to możemy spodziewać się, iż będą pokazane żółte kartki lub czerwone.

Zakłady na sumę rzutów rożnych są bardzo ryzykowne i bukmacherzy we większości meczy wystawiają stosunkowo wysoką linie 10.5, która wcale nie oznacza, że liczba tych stałych fragmentów gry będzie wysoka i może nie przekroczyć wartości 5 lub 6. Linia ta w zakładach na żywo będzie się zmieniać w zależności od tego ile stałych fragmentów gry zostało wykonanych do tej pory. Na sumę rzutów rożnych nie mają wpływu wystawione żółte kartki i strzelone gole. Wielu typerów zdaje się o tym zapominać i myślą, że po strzelonych gola lub nie, dążenie do rzutów rożnych będzie się zmieniać.