Koronawirus: UEFA zdecydowała o przełożeniu finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

UEFA może zezwolić na rundy bez rewanżu w niektórych meczach Ligi Mistrzów i Ligi Europy po podjęciu decyzji o przełożeniu finału Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Wszystkie europejskie ligi piłki nożnej zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa, i nie ma możliwości, aby wszystkie rundy pucharów zostały ukończone przed planowanymi finałami pod koniec maja.

Obecnie oczekuje się, że finały zostaną rozegrane 27 czerwca i 24 czerwca, a europejskie puchary będą miały formę mini turnieju w Stambule i w Gdańsku.

liga mistrzów 23.03
Puchar Ligi Mistrzów, Źródło: Instagram

Finał Ligi Mistrzów kobiet, który pierwotnie został zaplanowany na 24 maja również został przesunięty.

Nie ma jednak żądnej gwarancji, że te mecze będą mogły się odbyć, w tej chwili podejmowane są prace, aby opracować odpowiednią formułę, która pozwoliłaby rozstrzygnąć Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

Jednym z problemów jest to, że mecze w pucharach odbywają się na różnych etapach, a kraje mogą wznowić krajowe rozgrywki ligowe w różnym czasie.

W Lidze Mistrzów ukończono rozgrywki czterech spotkań w 1/16 finałów, a pozostała połowa jest jeszcze nie rozstrzygnięta. Natomiast w Lidze Europy rozstrzygnięto 6 meczy, a dwa jeszcze są do rozegrania.

Trudno stwierdzić, czy UEFA pozwoli rozegrać baraże brakujących meczy. Byłoby to mocno niesprawiedliwe, gdyby uznać wynik pierwszego spotkania za rozstrzygnięcie dwumeczu.

Natomiast ćwierćfinały i półfinały prawdopodobnie zostaną rozegrane w formule jednego meczu, bez meczy rewanżowych.

Postanowiono, że mecze Pucharów Europy mogą być też rozegrane w weekend i finał Ligi Mistrzów nie będzie ostatnim meczem klubowym w sezonie. Zwiększa do możliwość rozegrania rund kwalifikacyjnych na rok 2020-21 przed zakończeniem rozgrywek głównych lig.

Leave a Reply