Nowy Mistrz NBA

Wtorkowa noc w USA była bardzo gorąca. Odbywał się piąty mecz z serii między Golden State Warriors i obrońcami tytułu z zeszłego roku Cleveland Cavaliers.
Wszyscy zastanawialiśmy się Stephena Curry uda się doprowadzić do zwycięstwa i szybko zakończyć tą serie i zdobyć Mistrzostwo NBA. W zeszłym roku przy prowadzeniu 3-1 przegrali trzy następne mecze i tym samym wypuścili z rąk niemal pewny tytuł.
Tym razem nie było powtórki poprzedniego scenariusza. Wprawdzie Cleveland Cavaliers ruszyło od pierwszego gwizdka do ataku i wygrali pierwszą kwartę. Jednak nie byli wstanie całościowo prowadzić przebiegu całego spotkania.

Było wiele nerwowych sytuacji po obu stronach. LeBron James złapał kilka fauli. Gospodarze również często traci piłkę w kuriozalny sposób przy wyprowadzaniu ataku z własnej połowy.
Ostatecznie najważniejszymi graczami stali się Durant Kevin, któy zdobył 39pkt i Stephen Curry który rzucić 34 oczka. Po stronie Kawalerii najwięcej na parkiecie zanotował LeBron James z 41pkt, Kyrie Irving z 26pkt oraz Earl Joseph Smith III z 25pkt.

stephen curry

Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers

Wynik: 129-120
1. kwarta 33-37
2. kwarta 38-23
3. kwarta 27-33
4. kwarta 31-27

W serii  playoffs 4-1. Mistrzem ligi NBA został Golden State Warriors.

Leave a Reply