Finał WTA Finals: Iga Świątek kontra Jessica Pegula – typy, kursy, analiza

Finał WTA Finals, który odbędzie się 6 listopada 2023 roku w Cancun, to bardzo oczekiwane wydarzenie dla fanów tenisa. Na korcie zmierzą się dwie wybitne zawodniczki, Iga Świątek i Jessica Pegula, które dotarły do finału bez straty seta.

WTA Finals: Iga Świątek - Jessica Pegula
Finał WTA Finals: Iga Świątek – Jessica Pegula, Instagram.com

Wprowadzenie do finału

Iga Świątek, obecnie druga zawodniczka rankingu WTA, ma za sobą imponujący sezon i po raz pierwszy w swojej karierze wystąpi w finale WTA Finals. Jej rywalką będzie Jessica Pegula, piąta zawodniczka rankingu WTA, która również zasłużenie znalazła się w finale po świetnych występach w Meksyku.

Kluczowe fakty i statystyki

Warto zaznaczyć, że obie zawodniczki mają bardzo podobne osiągnięcia w tym sezonie. Świątek zdobyła tytuł w turnieju w Pekinie, podczas gdy Pegula triumfowała w Seulu. Dodatkowo, w bezpośrednich meczach między nimi, Iga prowadzi 5:3, ale w tym roku bilans meczów jest remisowy (1:1 w WTA Tour oraz 2:1 dla Peguli wliczając United Cup).

Typy i kursy bukmacherskie

Mimo, że Iga Świątek jest faworytką do wygranej w finale, kursy bukmacherskie nie wskazują na nią zdecydowanie, co pokazuje, że Pegula jest w stanie nawiązywać z nią równą rywalizację. Bukmacherzy dostrzegają także dobrą formę Amerykanki na turnieju.

Co obstawiać?

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, faworytem jest Iga Świątek, z kursem 1.37 na jej zwycięstwo. Mecz odbędzie się 6 listopada o godzinie 23:30 w Estadio Paradisus w Cancun, a będzie można go obejrzeć na Canal + Sport oraz STS TV.

Podsumowanie

Finał WTA Finals w Cancun zapowiada się jako wielkie starcie dwóch zawodniczek na szczycie swoich możliwości. Zarówno Iga Świątek, jak i Jessica Pegula zasłużyły na swoje miejsce w finale, a ich mecz z pewnością dostarczy wielu emocji fanom tenisa na całym świecie.

Leave a Reply