🔥 Widzew Łódź – Warta Poznań: Starcie z pięcioma zawieszeniami | Przegląd Meczu 🔥

Kolejka PKO BP Ekstraklasy obfituje w emocje, a jednym z najbardziej oczekiwanych starć jest mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Wartą Poznań. Obie drużyny prezentują podobny poziom i walczą o utrzymanie w czołówce tabeli. Warto zastanowić się nad typami, kursami i zakładami na to spotkanie.

📊 Typy na mecz Widzew Łódź – Warta Poznań

Czwartkowy wieczór będzie obfitował w piłkarskie emocje, gdyż Widzew Łódź i Warta Poznań staną naprzeciw siebie w 14. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Obie drużyny zmierzą się bez kilku ważnych zawodników, którzy nie będą mogli zagrać ze względu na zawieszenia. W obu drużynach po zawieszeniach za kartki zabraknie aż pięciu graczy, co sprawia, że trenerzy Widzewa i Warty będą musieli dokładnie przemyśleć swoje wybory składu.

Widzew Łódź
Widzew Łódź, Fotografia: Getty Images

📈 Wyrównana walka w tabeli

To starcie zapowiada się niezwykle interesująco ze względu na układ tabeli. Widzew Łódź i Warta Poznań dzieli tylko jeden punkt i trzy miejsca. Walka o każdy punkt jest zacięta, a każdy wynik może wpłynąć znacząco na pozycję obu drużyn w ligowej hierarchii.

🤔 Starcie o sześć punktów

Warto zauważyć, że to jedno z tych legendarnych spotkań, które nazywane są “starciem o sześć punktów”. Obie drużyny znajdują się w zbliżonej sytuacji punktowej, dlatego wygrana w tym meczu może okazać się kluczowa dla dalszych losów sezonu. Czy któryś z zespołów sięgnie po pełną pulę?

👥 Kadrowe problemy

Trenerowie obu drużyn mają poważne problemy z obsadzeniem wyjściowej jedenastki. Warta Poznań zmaga się z kontuzjami i zawieszeniami, co sprawia, że niektórzy kluczowi zawodnicy nie będą mogli wystąpić w tym meczu. Widzew Łódź natomiast ma kilku zawieszonych graczy, co również stanowi wyzwanie dla trenera.

🏟️ Mocny Widzew na własnym stadionie

Widzew Łódź prezentuje się bardzo dobrze na własnym stadionie. Wygrali cztery z pięciu ostatnich meczów, zachowując trzy czyste konta i tracąc zaledwie cztery gole. Tylko liderujący Śląsk Wrocław ma mniej straconych bramek na własnym obiekcie w tym sezonie. To świadczy o sile drużyny Widzewa przed własną publicznością.

🚌 Warta Poznań na wyjazdach

Warta Poznań radzi sobie całkiem nieźle na wyjazdach, zdobywając osiem punktów po dwóch wygranych, dwóch remisach i dwóch porażkach. Bilans bramkowy wynosi 8:7, co daje piąte miejsce w tabeli uwzględniającej tylko mecze wyjazdowe. To drużyna, która potrafi stawić czoła rywalom na obcych boiskach.

📈 Czy będzie to mecz zamknięty?

Mając na uwadze obecne okoliczności kadrowe i styl gry obu drużyn, można się spodziewać kolejnego spotkania o niskiej liczbie goli. Ostatnio wiele meczów Widzewa kończyło się wynikiem 1:1, co jest rzadkością w Ekstraklasie. Kurs na remis wynosi 3.20, ale bezpiecznym wyborem może być zakład na mniej niż 2.5 gola w meczu. Na stadionie Widzewa padły w tym sezonie tylko cztery bramki w pięciu meczach, co pokazuje, że drużyna ta potrafi skutecznie bronić własnej bramki.

📊 Statystyki i ostatnie wyniki

Warta Poznań jest w dobrej formie, nie przegrywając od trzech spotkań, z czego dwa z nich to mecze wyjazdowe. Widzew Łódź na własnym stadionie prezentuje się imponująco, przegrywając tylko raz z liderującym Śląskiem Wrocław. Łodzianie stracili w pięciu meczach u siebie tylko cztery bramki i zachowali trzy czyste konta.

🤝 Historia bezpośrednich spotkań

Jeśli przyjrzeć się historii bezpośrednich starć obu drużyn, to można zauważyć, że w poprzednim sezonie Warta Poznań wygrywała z Widzewem. Jednak obecna sytuacja na tabeli i kadrowe problemy mogą wpłynąć na wynik tego meczu.

👥 Przewidywane składy

Z uwagi na zawieszenia i kontuzje, składy obu drużyn mogą ulegać pewnym zmianom. Jednak spodziewamy się, że trenerzy postawią na swoich najlepszych zawodników. Przewidywane składy mogą wyglądać następująco:

Widzew: Ravas – Milos, Żyro, Ibiza, Ciganiks – Kun, Alvarez, Kerk – Terpiłowski, Rondić, Klimek

Warta: Grobleny – Stavropoulos, Pleśnierowicz, Tiru – Bartkowski, Luis, Maenpa, Matuszewski – Szmyt, Eppel, Savić

📺 Widzew Łódź – Warta Poznań – Transmisja meczu

Mecz pomiędzy Widzewem a Wartą będzie transmitowany na antenie Canal+Sport oraz Canal+Sport 3. Dodatkowo będzie dostępny stream live z meczu na platformie Canal+Online. Transmisja rozpocznie się o 17:10 przedmeczowym wstępem, a pierwszy gwizdek zabrzmi dwadzieścia minut później. Spotkanie skomentują Michał Mitrut oraz Michał Żewłakow.

Leave a Reply