Zaskakująca porażka w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata

Węgry od wczoraj nie mogą otrząsnąć się po klęsce w meczu z Andorrą. W piątek goście musieli uznać wyższość zespołu gospodarzy. Węgrzy przegrali bowiem 1-0 po golu Marca Rebesa. Tym samym reprezentacja Andorry wygrała pierwszy mecz w kwalifikacjach i powiększyła swój dorobek strzelonych goli o 100% i ma teraz na kńcie 2 strzelone bramki, 13 straconych przy jednym zwycięstwie, remisie oraz czterech porażkach.

Od ostatniego wygranego meczu Andorra musiała czekać 66 spotkań – wygrała wtedy 1-0 z Macedonią. Węgrzy nie mogą się nadziwić wczorajszą wpadką, ale równocześnie przypominają sobie o ubiegłorocznym remisie z … Wyspami Owczymi.

Trener Węgier nie potrafił usprawiedliwić wyniku meczu. Węgry zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli Grupy B z 7 punktami. Mają bilans 2 wygranych, remisu i trzech przegranych meczy przy ośmiu strzelonych golach i siedmiu straconych. Do reprezentacji Portugalii traci aż osiem punktów, a do zajmującej pierwsze miejsce Szwajcarii aż jedenaście. Do końca zostały jeszcze cztery mecze i trudno sobie wyobrazić przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Rosji bez udziału reprezentacji Węgier.

Leave a Reply