Jak zarobić na zakładach bukmacherskich – poradnik

W tym artykule opisze jak zarobić na zakładach bukmacherskich. Wymienię kolejno w punktach co należy robić, aby osiągnąć dochód i zarabiać na typowaniu meczy. O pomoc w napisaniu tego artykułu poprosiłem zawodowego gracza bukmacherskiego znanego pod pseudonimem najlepszygracz, który analizuje mecze dla strony pogromcybukmachera.info.

 

Valuebetting

1. Jeśli nie rozumiesz co to jest valuebetting, to mało prawdopodobne jest abyś osiągnął zysk z zakładania się u bukmachera. Jeśli jesteś pewny czy faworyt wygra i czy kurs 1.50 na pewno posiada jakąkolwiek wartość? Ile razy słyszałeś od innych hazardzistów, że “Nie ma opcji, ten zespół musi wygrać!“. Cóż drużyna może słusznie jest faworytem, ale czy nie ma rynku lepszej opcji z identycznym prawdopodobieństwem, ale wyższym
kursem. To tak jak z telewizorem HD możesz kupić za 10tys i 2 tysiące taki sam. Naprawdę, każdy z nich będzie miał tą samą jakość obrazu i te same funkcje. Tak samo jest na zakładach dwa różne kursy bukmacherskie mogą mieć tę samą wartość czyli Barcelona po kursie 1.25 i jakiś zakład na over lub under po kursie 2.20, obydwa będą miały takie same szanse i więcej zyskasz typując zakład z kursem 2.20 niż public
bet na najlepszą drużynę Hiszpanii po kursie 1.25. Valuebet ma bardzo prostą definicję, ale większość graczy jej nie rozumie. Często liczą na szczęście, ale jest to bardzo naiwne. To daje duże pole do działania dla innych graczy, którzy nie są hazardzistami i znają pojęcie valuebetu.

Matematyka

2. Jeśli kiedykolwiek powiedziałeś, że nie znasz się na matematyce. To też nie powinieneś zajmować się zakładami bukmacherskimi i obstawianiem. Od tej reguły są oczywiście wyjątki, sporo graczy odnosi sukces stawiając czując instynkt, ale długoterminowym planie należy wiedzieć, że kursy wystawione przez bukmachera odpowiadają określonemu prawdopodobieństwu. Uściślając zakłady to nic innego jak gra liczbowa, gdzie trzeba prawidłowo określić szanse na wygraną. Jeśli to rozumiesz, to wiesz że jest łatwe.

Kursy bukmacherskie

3. Jak bukmacher określa kursy?
Często kursy wystawiane są w zależności od wielkości rynku i oczekiwania graczy. Na popularnych meczach kursy mogą nie odzwierciedlać rzeczywistego prawdopodobieństwa. Może, to się wydawać skomplikowane. Generalnie bukmacher tak określa kursy, aby przyciągnąć graczy obstawiających różne wyniki i osiągnąć marżę zarówno od graczy typujących drużynę A jak i drużynę B. Mało jest inteligentnych graczy i informacje publiczne są po prostu błędne i nieprawdziwe. Duże value można znaleźć w meczach, które nie są interesujące dla przeciętnych typerów, którzy nie znają się na dochodowych systemach bukmacherskich i strategia pozwalających uzyskać przewagę nad bukmacherem. Mecze takie jak Liga Mistrzów, Puchary Krajowe czy wyścigi koni oraz kasyno to idealne miejsca gdzie można stracić dużo pieniędzy. W takich miejscach na próżno szukać wartościowych typów bukmacherskich.

Ważne doświadczenie

4. Im dłużej będziesz grać na zakładach, tym bardziej zrozumiesz, że najwartościowsze typy, to te których nikt nie gra. Często źle wyglądają na papierze, bo od dawna zespół nie wygrał i typerzy go nie obstawiają, co powoduje wzrost wartości kursu na drużynę. Taka sytuacja zdarza się wtedy, gdy nie wygrała od co najmniej 5 meczy. Gracze porzucają daną drużynę i kurs w tym momencie rośnie.

 

Nie świętuj wygranego zakładu

5. Nie zamartwiaj się przegranym zakładem ani nie świętuj ostatniego wygranego kuponu. W obu przypadkach zarówno wygranej jak i przegranej pozostać przy swojej strategii i systemie bukmacherskim.

Szacuj prawidłowo szanse

6. Porzuć kupony AKO z wieloma zdarzeniami, skomplikowane systemu bukmacherskie (5 z 6, 2 z 3), wycofywanie częściowej wygranej. Aby typować musisz dobrze oszacować prawdopodobieństwo i znaleźć właściwe typy z dodatnią wartością oczekiwaną – valuebet. Nie stosuj zakładów i typów na podbicie kursu. Żaden gracz zawodowy nie zakłada się na kursy nieprzeszacowane. Każdy obstawiony typ musi mieć jakąś wartość, bez niej tylko stracisz swoje pieniądze. Kluczem do obstawiania dobrych i skutecznych kuponów AKO jest dobieranie wartościowych typów.

Taktyka

7. Odpowiednia taktyka. Dobrze byłoby szybko się wzbogacić, ale to nie jest realne. Myśl długoterminowo. Zbuduj swój kapitał i stale zwiększaj swoje stawki wraz z wygranymi kuponami. Jeśli będziesz trzymał się swojego systemu bukmacherskiego cały czas, to po określonym czasie będziesz mógł zarabiać na zakładach bukmacherskich. Wydaje Ci się to nie interesujące? To nie spodziewaj się, że będziesz osiągał zysk długoterminowo. Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z obstawianiem, to spróbuj najpierw grać na sucho bez zakładania się o prawdziwe pieniądze. Uczestnicz w konkursach typowania i sprawdź czy jesteś w tym dobry. Będziesz mógł zdobyć doświadczenie bez straty prawdziwych pieniędzy.

Budowanie kapitału na grę

8. Odpowiedzialne budowanie kapitału na grę. Jeśli chcesz zarabiać na zakładach bukmacherskich, to musisz odpowiednio stawkować swoje zakłady. Jeśli masz 100zł, to możesz postawić maksymalnie 2zł. Jeśli posiadasz 5000zł, to możesz obstawiać kupony za 100zł. Z 5tys zł możesz szybko za robić sporo pieniędzy. Ważne jest abyś nie stawiał nieopłacalnych zakładów, które nie są valuebetami.

Leave a Reply